Imprezy

Imprezy motocyklowe

5 Niedziela Retro plakat 2019 do internetuMotocyklowa Niedziela w Puławach stała się z lokalnej inicjatywy znaczącym wydarzeniem polskiej sceny weterańskiej. Świadczy o tym spora ilość uczestników przybywających z odległych części kraju a także obecność przedstawicieli wszystkich liczących się wydawnictw motocyklowych i weterańskich. Stali uczestnicy wiedzą już, że trzymający wysoki poziom organizatorzy bazujący na sprawdzonej lokalizacji są w stanie zapewnić znakomitą rozrywkę bez względu na niejednokrotnie zdradliwą wiosenną pogodę. Kolejna 5-ta już edycja imprezy odbyła się 7-go kwietnia 2019 roku.

Hotel-Browar "Trzy Korony" jest doskonałym miejscem do biesiadowania. Można usiąść przy stole w gronie podobnych pasjonatów przy specjalnie na tę okoliczność uwarzonym piwie i jednocześnie obserwować wydarzenia na scenie. Miłośnicy motocykli NSU skupieni wokół niniejszej strony wykorzystali tę okazję do kolejnej integracji i odnowienia kontaktów po zimowej przerwie. Tematów do rozmów jak zwykle nie brakowało ...

IMG 5169aOd jakiegoś czasu słyszałem od kolegów o nowym muzeum motocykli, które ma otworzyć niebawem swoje podwoje. Tak więc pierwszego maja 2018 roku, w dniu inauguracji ekspozycji udałem się do Kamionki (niedaleko Sędziszowa Małopolskiego), gdzie w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Cyziówka" właściciel udostępnił swoją bogatą i interesującą kolekcję motocykli.

Pierwsze wrażenie jest znakomite, zakres i jakość zbiorów jest imponująca. Rzadkie i cenne okazy zabytkowych motocykli w doskonałym stanie i po perfekcyjnej restauracji naprawdę robią wrażenie. A sposób wyeksponowania jest też na najwyższym poziomie - został wybudowany specjalny stylowy budynek, a jego wnętrze jest klimatycznie wykończone, nawet oświetlenie nawiązuje do elementów motocyklowych. Całość dopełnia opowieść profesjonalnego lektora odtwarzana podczas godzin otwarcia. Na szczególna uwagę zasługuje imponująca kolekcja motocykli BMW z rzadkimi i cennymi okazami. Wrażenie robią też kultowe Sokoły (1000, 600 RT), H-D (JD, WLD) i Indian Powerplus z wózkiem bocznym. A z motocykli NSU model 301T, 501 OSL sprowadzony podobno aż z Grecji. Całości dopełniają Zundappy (KS600, K500, K800, KS750), DKW SB500, Velocette, Gnome-Rhone, Monet&Goyon, Condor i wiele innych. Nie sposób wspomnieć też o kolekcji polskich przedwojennych i powojennych motocykli z takimi rodzynkami jak Tornedo, Wul-Gum, Podkowa 98, MOJ 130 czy SHL Villiers oraz Junak M07 z pierwszej serii.

Nieco zdjeć można znaleźć w naszej galerii. Więcej informacji i zdjęć znajdziecie tutaj.

Wystawa jest wciąż czynna - polecam!

Czersk 2018 logoTegoroczny, 10-ty zlot motocykli Sokół i pojazdów zabytkowych odbył się w dniach 20-22 lipca w Czersku k. Góry Kalwarii. Kolejny Czersk był dla mnie tym razem wielką niewiadomą. Po pierwsze – plany organizatorów zakładały powrót po latach na teren zamku książąt mazowieckich, po wtóre – czteroletnia przerwa oraz duża absencja (żeby nie powiedzieć bojkot…) sokolarzy na poprzednim zlocie marnie wróżyły tej imprezie.  Piątkowy wieczór potwierdził moje najgorsze obawy. Sokołów doliczyłem się 3 szt, same sześćsetki. Nie udało się także załatwić terenu zamku dla organizacji imprezy, na co osobiście bardzo liczyłem. Pozytywnym zaskoczeniem dla mnie była obecność „rolls-royce`a wśród motocykli” – Brough Superior SS80 a także unikatowego CWS M55, prezentowanego kilka lat temu w Puławach.  

VII Rajd plakat bigImprezy organizowane przez Lubelską Grupę Weterańską (LGW) "Partyzant" od wielu już lat cieszą się zasłużoną opinią jednych z najlepszych w kraju. Główną imprezą roku 2018 był dla LGW 7-my Rajd Motocykli Zabytkowych, zlokalizowany w "przyjaznym dla pojazdów zabytkowych" Nałęczowie. Rajd ten był także dla mnie podstawowym punktem kalendarza rajdowo-zlotowego, niestety realizowanym w praktyce z różnym skutkiem. W tym roku postanowiłem jednak za wszelką cenę wybrać się na ten rajd swoim świeżo wyremontowanym NSU 351 OSL '38. Wiedząc, że marka NSU jest szczególnie bliska organizatorom z LGW i nie mogłem kolejny raz zawieść oczekiwań przyjeżdząjąc zastępczym sprzętem!

Kiedy w końcu wyjaśniło się, że termin rajdu nie koliduje jednak z pracą (a było takie ryzyko), zacząłem intensywne przygotowania. Muszę przyznać, że cały czas mocno motywował mnie Darek, który także wybierał się do Nałęczowa swoją "dekawką" NZ350 i namówił do wspólnego wyjazdu. We dwóch zawsze raźniej, a wizja samotnej jazdy motocyklem zupełnie nie sprawdzonym w trasie spędzała mi sen z powiek.

image021Przedstawiam wam moje wspomnienia z rajdu Vistula Run, który odbył się 24-27.08.2017 w Wiatrakowie (nieopodal Kazimierza nad Wisłą). Uczestniczyłam w nim już nie jako pasażerka - ale jako kierowca motocykla NSU! Był to mój pierwszy, z pewnością niezapomniany rajd.

Wyjazd na rajd rozpoczęliśmy w czwartek około 14-tej. Jechaliśmy wraz z mężem Tomkiem na naszych maszynach przez Niemce, Garbów, Nałęczów do Kazimierza. Tomek na Sokole 600 a ja na moim NSU 201 OSL.

Podkategorie