Imprezy

Imprezy motocyklowe

PROLOG

one nsu 068Ogólnokrajowy zlot markowy – tylko dla motocykli NSU - był postulowany i rozważany przez wiele lat. Wspominano o nim przy bazarowych rozmowach, podczas spotkań na ogólnych zlotach, jak i na forum NSU. Rozrastające się środowisko aktywnych „enasiarzy” było chętne do przyjazdu, jednak jakoś nigdy nie było chętnego do podjęcia się i zrealizowania tego typu przedsięwzięcia … aż do 2019-go roku, kiedy to kolega Radek „Ceramik” zaskoczył wszystkich deklaracją, że zrobi kameralny zlot w 2020-tym roku. I rzeczywiście przygotowania ostro ruszyły z kopyta, głównie dzięki wysiłkom i zaangażowaniu inicjatora, jak i dzięki wsparciu kolegów ze Stowarzyszenia LGW „Partyzant” (więcej o ich działalności: www.rajdlubelski.pl). Od momentu formalnego ogłoszenia daty i miejsca zlotu ten termin stał się dla wielu polskich użytkowników motocykli NSU najważniejszym fragmentem nadchodzącego sezonu. Ja też od razu wpłaciłem wpisowe i zakomunikowałem w domu i pracy, że w dniach 12-14 czerwca 2020 roku wyjeżdżam bez względu na wszelkie okoliczności. Zanosiło się w końcu na historyczne wydarzenie!

Zlot NSU 2019 oldZapraszamy na 1 ZLOT MOTOCYKLI NSU, który odbędzie się w terminie 12-14 czerwca 2020 w okolicach Lublina.          

Impreza przeznaczona wyłącznie dla motocykli marki NSU, bez ograniczeń związanych z wiekiem pojazdów. Zapraszamy uczestników na pojazdach sprawnych technicznie ze względu na przygotowaną wycieczkę turystyczno-krajoznawczą tzw. tramp, po okolicach Lublina.

Organizator: Radek Mikulski oraz Stowarzyszenie LGW „Partyzant” z Lublina (www.rajdlubelski.pl).

Baza: Ośrodek „Malibu” w Krężnicy Jarej (www.malibu.lublin.pl)

Więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy wkrótce!

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5 Niedziela Retro plakat 2019 do internetuMotocyklowa Niedziela w Puławach stała się z lokalnej inicjatywy znaczącym wydarzeniem polskiej sceny weterańskiej. Świadczy o tym spora ilość uczestników przybywających z odległych części kraju a także obecność przedstawicieli wszystkich liczących się wydawnictw motocyklowych i weterańskich. Stali uczestnicy wiedzą już, że trzymający wysoki poziom organizatorzy bazujący na sprawdzonej lokalizacji są w stanie zapewnić znakomitą rozrywkę bez względu na niejednokrotnie zdradliwą wiosenną pogodę. Kolejna 5-ta już edycja imprezy odbyła się 7-go kwietnia 2019 roku.

Hotel-Browar "Trzy Korony" jest doskonałym miejscem do biesiadowania. Można usiąść przy stole w gronie podobnych pasjonatów przy specjalnie na tę okoliczność uwarzonym piwie i jednocześnie obserwować wydarzenia na scenie. Miłośnicy motocykli NSU skupieni wokół niniejszej strony wykorzystali tę okazję do kolejnej integracji i odnowienia kontaktów po zimowej przerwie. Tematów do rozmów jak zwykle nie brakowało ...

IMG 5169aOd jakiegoś czasu słyszałem od kolegów o nowym muzeum motocykli, które ma otworzyć niebawem swoje podwoje. Tak więc pierwszego maja 2018 roku, w dniu inauguracji ekspozycji udałem się do Kamionki (niedaleko Sędziszowa Małopolskiego), gdzie w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Cyziówka" właściciel udostępnił swoją bogatą i interesującą kolekcję motocykli.

Pierwsze wrażenie jest znakomite, zakres i jakość zbiorów jest imponująca. Rzadkie i cenne okazy zabytkowych motocykli w doskonałym stanie i po perfekcyjnej restauracji naprawdę robią wrażenie. A sposób wyeksponowania jest też na najwyższym poziomie - został wybudowany specjalny stylowy budynek, a jego wnętrze jest klimatycznie wykończone, nawet oświetlenie nawiązuje do elementów motocyklowych. Całość dopełnia opowieść profesjonalnego lektora odtwarzana podczas godzin otwarcia. Na szczególna uwagę zasługuje imponująca kolekcja motocykli BMW z rzadkimi i cennymi okazami. Wrażenie robią też kultowe Sokoły (1000, 600 RT), H-D (JD, WLD) i Indian Powerplus z wózkiem bocznym. A z motocykli NSU model 301T, 501 OSL sprowadzony podobno aż z Grecji. Całości dopełniają Zundappy (KS600, K500, K800, KS750), DKW SB500, Velocette, Gnome-Rhone, Monet&Goyon, Condor i wiele innych. Nie sposób wspomnieć też o kolekcji polskich przedwojennych i powojennych motocykli z takimi rodzynkami jak Tornedo, Wul-Gum, Podkowa 98, MOJ 130 czy SHL Villiers oraz Junak M07 z pierwszej serii.

Nieco zdjeć można znaleźć w naszej galerii. Więcej informacji i zdjęć znajdziecie tutaj.

Wystawa jest wciąż czynna - polecam!

Czersk 2018 logoTegoroczny, 10-ty zlot motocykli Sokół i pojazdów zabytkowych odbył się w dniach 20-22 lipca w Czersku k. Góry Kalwarii. Kolejny Czersk był dla mnie tym razem wielką niewiadomą. Po pierwsze – plany organizatorów zakładały powrót po latach na teren zamku książąt mazowieckich, po wtóre – czteroletnia przerwa oraz duża absencja (żeby nie powiedzieć bojkot…) sokolarzy na poprzednim zlocie marnie wróżyły tej imprezie.  Piątkowy wieczór potwierdził moje najgorsze obawy. Sokołów doliczyłem się 3 szt, same sześćsetki. Nie udało się także załatwić terenu zamku dla organizacji imprezy, na co osobiście bardzo liczyłem. Pozytywnym zaskoczeniem dla mnie była obecność „rolls-royce`a wśród motocykli” – Brough Superior SS80 a także unikatowego CWS M55, prezentowanego kilka lat temu w Puławach.  

Podkategorie